Žít bez HA a bez umělé chemie jako v Blueberry Hill

6. 2. 2020

Když se rozhodnete, že ze svého života vyřadíte chemii, může to taky vypadat, že zvolíte jinou než hormonální antikoncepci. To byla má cesta, na které jsem se potkala také s Kristi, majitelkou e-shopu Blueberry Hill. Pokud neznáte, doporučuji už teď „vygůglit“ a projít. V Blueberry Hill naleznete ekoproduky skrz na skrz a povím vám, že i to balení, které k vám nakonec dorazí, vás moc mile překvapí. Mají to vymyšlené fakt do puntíku! 🙂 A tak jsem ráda, že Kristi přijala mé pozvání k rozhovoru nejen o antikoncepci.

Kristi, co pro vás znamená “život bez hormonální antikoncepce”? Co si pod tím představíte?

Hormonální antikoncepci neberu již téměř 10 let. Od té doby jsem mnohem více nacítěná na své tělo a jeho potřeby. Samozřejmě mimo to, že tělo není zavodněné, netrpím na podrážděnost a extrémní výkyvy nálad. ☺ 

Užívám si cykličnost a každou fázi cyklu se snažím využívat ke svému prospěchu. Velkou inspirací pro mě byla knížka od Mirandy Gray Cyklická žena. Nehrotit, když se nějaká činnost nedaří, protože v další fázi cyklu to půjde třeba mnohem lépe. Např. kreativní myšlení nebo komunikace. Samozřejmě ne vždy jde vše přizpůsobit svému cyklu, ale když se na to člověk zaměří, jde vidět rozdíl. 
V neposlední řadě je potřeba si uvědomit, že hormony se mimo jiné vyplavují i v moči a dostávají se do vodního ekosystému.  

Máte vůbec originální název e-shopu, jak vzniknul?

Je to už mnoho let zpět, studovala jsem na vysoké škole a jako přivýdělek jsem měla brigádu v malé čajovně. V čajovém lístku se jedna směs zeleného čaje se sušenými plody ovoce jmenovala Blueberry Hill a já si ten název zamilovala. 

Moc se mi líbí vaše filozofie e-shopu, kvalitní uvnitř i zvenčí a navíc originální! 🙂 Jaké jsou pro vás asi největší hodnoty společnosti Blueberry Hill? 

Nejdůležitejšími hodnotami pro nás jsou:

Odbornost 🌐

Kvalita 💎

Transparentnost 🏵️

Loajalita 🤝

Rozumíme tomu, co děláme. Před zařazení nové značky nebo produktu vždy studujeme jeho složení a nezařadily bychom do nabídky nic, za co nedáme ruku do ohně. V dnešní době se za přírodní produkt dá označit prakticky cokoliv. A spousta e-shopů tyto produkty pak slepě prodává, aniž by se na složení podívali. Zákládáme si také na vstřícné a přátelské komunikaci. Preferujeme osobní přístup. 

Jak jste se vůbec dostala k celému e-shopu a co vás nejvíce motivovalo k tomu, užívat čistě přírodní kosmetiku a drogérii? Vyřadit chemii? 

Stalo se to na vysoké škole. Už několik let jsem používala přírodní pečující kosmetiku. Ale u dekorativky jsem stále tápala a upřednostňovala tu z drogerie. Trápila mě pleť a sehnat přírodní make-up, který by měl dobrou výdrž, ale zároveň i perfektně kryl, bylo téměř nemožné. Pak jsem, díky kamarádkám, objevila americkou značku Lucy Minerals. Byla jsem totálně unešená z jejich minerálního make-upu. Krásně kryl, dlouho vydržel a dokonce pleť i hojil. A to vše s pěkným přírodním složením. 

Nejprve jsem tuto minerální kosmetiku objednávala jen pro sebe a pak mě napadlo: „Co když to takhle má více lidí a také by tuto značku v ČR ocenili?“ A tak jsem se rozhodla založit e-shop. Nejprve s Lucy Minerals a pak jsem k této značce přidala ještě několik dalších značek pečující kosmetiky.

Od té doby se e-shop už pořádně rozrostl a nejnovějším přírůstkem je například přírodní dekorativní kosmetika z Berlína – NUI Cosmetics. Další značka, která vás přesvědčí o tom, že i přírodní dekorativka může být skvěle pigmentovaná, make-up může hezky krýt a neflekatět a rtěnka se vám po hodině ze rtů nevytratí jako pára nad hrncem.

Kristi, myslíte, že v dnešní době je stále pro dívky obtížné volit jinou než hormonální antikoncepce? Jak jste to v dospívání vnímala vy a co vás nejvíce ovlivnilo? 

Myslím si, že v dnešní době existuje už celkem dobrá osvěta ohledně toho, jaké zdravotní problémy může hormonální antikoncepce způsobovat. Během svého dospívání jsem měla pocit, že HA je snad jediná možnost, jak se chránit. Je to snadné a pohodlné. I pro muže, co si budeme povídat. ☺ 

Kolem dvacítky pak u mě přišel zlom, kdy jsem se začala více starat o své zdraví. Vegetariánská strava, vysazení hormonální antikoncepce, výměna chemické kosmetiky za tu přírodní… Vše šlo spolu nějak ruku v ruce.

Co je podle Vás základem ženského zdraví a jak ideálně podpořit své ženství v jakémkoli věku? Co inspiruje vás a jak se k sobě v tomto směru stavíte vy? 🙂 

Podle mě je základ naslouchat svému tělu a naladit se na něj. Nezatěžovat ho chemií, zevnitř, ani zvenku. 

Dále je to sebevědomí a sebeláska. Být si vědom sám sebe a být vůči sobě laskavý. Užívat si to být ženou. 

A v neposlední řadě se cítím opravdu žensky s některou z polomatných rtěnek od 100% Pure. Třeba s odstínem Sonora se nemůžete cítit jinak, než sexy.

Ženskost se dá také podpořit kvalitní a vhodně vybranou aromaterapií. Zvláště teď v chladných měsících nedám dopustit na roll-on parfémek Zmyselná od Dulcia Natural s velmi povedenou, ženskou a hřejivou vůní. I takové na první pohled maličkosti dokážou udělat své. 

Kristi, ještě bych se vás zeptala, co byste poradila ženám, které s přírodní kosmetikou a drogérií začínají? Co je podle Vás to nejdůležitější a čeho se držet?

I malé krůčky se počítají. ☺ Nejlépe to půjde, když to budete dělat postupně. Až dopotřebujete zubní pastu, zkuste ji nahradit tou přírodní. Až vám dojde pleťová voda, zkuste se mrknout po přírodní květové vodě nebo toneru. Vyházet ze dne na den veškerou konvenční kosmetiku a nahradit ji přírodní, považuji za zbytečně zbrklé a hlavně ne úplně ekologické. Může se stát, že budete mít od přírodní kosmetiky zbytečně velká očekávání a pak budete zklamaní.

Přírodní kosmetika mívá také často jiné textury než ta konvenční, proto doporučuji pečlivě nastudovat použití. Častá chyba je např. u bezvodých krémů nebo pleťových olejů. Nanášejí se v malém množství na navlhčenou pleť a ideálně v kombinaci s hydratačním sérem. Při tomto postupu fungují skvěle. Když se ale nanesou na suchou pleť, nevsáknou se a ještě můžou ucpat póry a vysušit pokožku. 

Pleť si na přírodní kosmetiku zvyká postupně. Proto zázraky a výsledky neočekávejte hned. Dočasně se pleť může i mírně zhoršit. Dejte tomu pár týdnů a uvidíte rozdíl. ☺

Tak už víte, co nového si pro sebe pořídíte? 🙂 Já bych Blueberry Hill měla doma nejlépe úplně celou. 😀 Ale jak píše Kristi – nejlépe pomalu a postupně. 🙂

Víte, že Kristi už nějakou dobu není v Blueberry Hill sama? To jen, kdybyste se zajímalo o to, kdo je tou podobnou ženou s ní na fotografii výše. 🙂 Tady naleznete celý příběh “ Borůvkového Kopečku“. 🙂

Fotografie nám věnovala Kristina Brtišová z Blueberry Hill a část převzatá z Pixabay.

Komentáře