Důležitost slov v našem životě aneb PROČ – JAK – CO může být pro nás životním stylem

23. dubna 2017

Zajímavé, co Vám může dojít, když na sobě skutečně pracujete a dáváte prostor nejen rozumovému já, ale zapojíte i kreativitu a fantazii, oběma mozkovým hemisférám dáte šanci. 🙂 Začnete nejen na sobě pracovat, ale také se hýčkat a zajímat se o svou přirozenost.

Mám za sebou již 3. Setkání z ženského kruhu skupiny Živá a krásná v Dobřichovicích, ve kterém se zaměřujeme na zvědomění a zfunkčnění pánevního dna a napojení na jeho moudrost. Lektorka Iveta Kučerová nás jemně kurzem provází a klade důraz na naši individualitu. Sešlo se nás 6 žen, takže kruh je opravdu velmi individuální.

A v takovém obklopení žen a intenzivním zaměřením na naši pánev její posílení a zjemnění odkrývá mnohá témata, někdy pořádně z hloubky našeho kousku těla, ze kterého jsme přišli na svět a které tak často zapomínáme, že jej vůbec máme a zcela nám patří. Naše pánev si toho pamatuje tolik a dokáže nám toho tolik říct, když jí nasloucháme.

Dokáže si dát souvislosti pěkně dohromady a také rozproudit tu část našeho já, které jsme nedávaly až takovou prioritu.

Po již druhém kruhu mi došlo, že náš životní styl hodně souvisí s tím, jak se sami v sobě cítíme, co prožíváme, jak to prožíváme a proč. Ale začnu trošku v jiném pořadí.

Možná někteří z vás znají knihu Začněte s proč od Simona Sineka. Zabývá se nejen podnikáním a jeho filozofií, plánováním, ale jde pěkně do hloubky a učí, jak k němu vůbec přistupovat a s čím začít. Proč je tak důležité začít s PROČ a jak dojít k tomu, co je pro nás to stěžejní. Pro mě je to kniha dosti obsáhlá a vybrala jsem si z ní to, s čím chci začít.

Většina z nás se v životě zabývá něčím, dáváme prioritu tomu, CO děláme. Pěkně si to opečováváme, věnujeme tomu občas velkou prioritu a podstatu. Nezajímáme se už o samotnou podstatu toho onoho, prostě jsme si něco vybrali a tomu věnujeme plnou pozornost. Jenže…

Velmi efektivní způsob je, začít úplně z jiné strany. Než té konkrétní věci dáme zcela jasnou představu, začněme se sami sebe ptát, PROČ jsme k ní došli. Z jakého důvodu, proč právě děláme to, co děláme, co za tím stojí. Dáme prvně prioritu té „mužské části“ v nás a začneme se na to dívat z jiné perspektivy. Můžeme předejít mnoha zklamáním, když víme, PROČ to děláme. Nakonec vlastně i to CO se může trošku nebo úplně změnit a my nebudeme tak frustrování z toho, že je to nakonec něco jiného.

Kolikrát jsme si otázku „proč“ kladli na začátku, než jsme se do něčeho pustili?

Když už pokročíme, zjistíme si všechna naše PROČ, co za nimi stojí a jak vypadají, pak se nám krásně bude to dané CO ukazovat. Ale než se k němu dostaneme, zamysleme se ještě nad ženskou ladností a taktikou slova JAK. Krásně se nám spojí mužský princip PROČ a dáme danému CO jemnost, plynulost a promyšlenost. Jako by se v nás probouzel postupně muž i žena. Jak chci, aby daný produkt/služba/nápad vypadali? Chci k tomu přistupovat promyšleně a s půvabem, který v sobě to CO bude skrývat?

A když se spojí mužský pohled s jasnými argumenty PROČ s ženskou atraktivností a taktikou JAK, pak může přijít na svět jejich společné dítě CO. 🙂

Obzvláště pro ženy vnímám naši podstatu v rozvíjení JAK. Nám je totiž už předem jasné, aspoň většinou, proč se o naše partnery, děti, spolupracovníky, tak rády staráme, proč každý den něco tvoříme nebo se pouštíme do různých akcí, máme to většinou dané a snadněji rozeznáme, proč se do toho máme pustit. Jdeme na procházku, protože se potřebujeme nadýchat čerstvého vzduchu. Denně cvičíme, protože se chceme líbit a mít pevnější zdraví. Připravujeme chutnou večeři, protože toužíme po tom, aby se strávníci dobře a kvalitně najedli. Zde je tedy jasné, PROČ.

Právě proto je nesmírně důležité, pracovat a vnímat na tom, JAK to děláme. V tomto kouzelném slůvku je toho tolik. Můžeme dělat večeři, jít na procházku, ale když si z toho samy nic neužijeme, když to bereme jako nutnost nebo samozřejmost, pak budeme akorát nervózní, špatně naladěné a brzy zjistíme, že nás to vůbec ale vůbec nebaví, ba naopak.

Ale když se zaměříme, JAK si užít procházku, jakou trasou jít, jak vnímat naše ladné tělo při jeho něžném pohybu, samy zjistíme, že vlastně JAK je pro nás podstatou. Můžeme žít daleko více v přítomnosti, všímat si krásy krajiny, jak se během roku mění nejen příroda, ale my samy a pak přijdeme i na to, CO vlastně od života očekáváme. Že je toho tolik! Rozhlédneme se kolem a najednou uvidíme to, čeho jsme si dříve nevšimly.  JAK je svět kolem nás pestrý, plný možností a JAK si jej dokážeme užít. Rychle nebo pomalu, vědomě nebo si necháme život jen tak protéct mezi prsty.

V JAK je skryto kouzlo našeho života, podstata ženské moudrosti a její původ. JAK může být naším lékařem i moudrým pomocníkem.

Proto bych jej nepodceňovala, už ne! 🙂

Ještě bych na závěr shrnula 3 nejdůležitější slova našeho života. PROČ – důvod, úmysl, mužský princip konání. JAK – elegance, půvab, bystrost, ženský princip. CO – výsledek, plod mužského a ženského principu.

Věnujme těmto slovům pozornost, můžeme si život skutečně udělat podle sebe, když známe své PROČ-JAK-CO. 🙂 Dejme našemu společnému výtvoru pevný základ.

 

Jemné jarní dny v ženské i mužské energii přeje Adéla 🙂

 

Komentáře