Život bez hormonální antikoncepce 

slaví 1. narozeniny! 

Objevte jeho kouzlo s námi!

"Je pár věcí v životě, které bych ráda udělala jinak, a dlouholeté užívání HA je jednou z nich. Můžu potvrdit mnoho z toho, co najdete v příbězích na následujících stranách: s hormonální antikoncepcí to prostě nejsem my. Naše tak citlivé tělo řídí cizí hormony a my se stáváme samy sobě cizími...A proto jsem moc moc ráda, že vznikla tato kniha."

Dana-Sofie Šlancarová

 

 

Moc dobře vím, jaké to je, rozhodnout se pro nehormonální metodu antikoncepce.

Přitom v prvé řadě vůbec o antikoncepci nejde. 

 

Jmenuji se Adéla Nováková a byla jsem na tom se svou sexualitou podobně možná jako právě vy. 

Sama jsem svůj život bez hormonální antikoncepce před pár lety ještě neznala a teď si ho náramně užívám. Díky spoustě skvělým ženám i mužům už vím, jak na něj a to vám chci předat formou příběhů žen v knize Život bez hormonální antikoncepce. 

Začala jsem s užíváním hormonální antikoncepce z důvodu aknózní pleti. Pleť se mi sice o trošku více zlepšila, zato jsem se od sebe úplně odpojila. Trvalo mi 6 let, než jsem přišla na to, že můj život silně ovlivňují umělé hormony, které jsem více méně pravidelně užívala. Po vysazení jsem zjistila, že vlastně vůbec nevím, kdo jsem a propadla jsem se na několik měsíců do stavu marnosti, deprese. Začala jsem se hledat a objevila jsem svůj vlastní potenciál, který teď s radostí a vášní předávám dál. 

Díky tomu, že jsem odhodila svůj stud a začala s vášní tvořit knihu Život bez hormonální antikoncepce, poznala jsem báječné ženy i muže, kteří mi ukázali cestu, jak o své partnerství a náš milostný život pečovat, milovat se a zvolit tu nejlepší metodu antikoncepce, která mi sedí. Spojila jsem inspirativní odbornice z oblasti péče o své zdraví, komunikace s partnerem, vědomého přístupu k milování a začala tvořit projekt plný spolupráce, ze kterého sálá chuť život si naplno užívat i bez umělých hormonů.

Říkala jsem si, jak jsem jen mohla žít tak dlouho v nevědomosti a začala jsem sbírat zkušenosti žen s hormonální antikoncepcí. Jak se jim žilo s a bez ní. Zjistila jsem, že je to tak obrovské téma a těch žen je taková spousta! Navíc každá s ojedinělým příběhem. Objevila jsem i spoustu odbornic, které se přirozenými metodami antikoncepce, očistě těla po vysazení a vztahu ke svému ženství zabývají. Vznikla kniha složená z příběhů žen a rozhovorů s odborníky na téma antikoncepce.

Už jen to, když se do knihy začnete, vás ujistí, že v tom nejste samy! Naopak, víte, že i v dnešní době kolem 50 % žen stále užívá některou z forem hormonální antikoncepce a neví, že existují i přirozenější formy? Kniha vám jasně ukáže, jakou roli hraje podpora na této cestě. Navíc v tomto Životě vás mileráda podpořím v naší uzavřené facebookové skupině, osobním setkáním nebo skypové konzultace.

0
čtenářů ukázky z knihy
0
a pár navíc čtenářů knihy
0
inspirativních stran knihy
0
roky intenzivní spolupráce na knize

Autorky v knize odhalují své intimní příběhy, často velmi odvážně, s důvtipem i mrazením. Čtenářky mi píši, jak se jich kniha dotkla a jak jim přijde osvěta v této oblasti důležitá. Málokterá se po přečtení knihy k hormonální antikoncepci vrátí. Naopak začínají nacházet jiné způsoby a také přístup ke svému partnerovi. Už z nich nejsou „oběti“, ale stávají se sebevědomými ženami s úctou ke svému zdraví i lepší komunikaci s partnerem.

Co se v knize

Život bez hormonální antikoncepce

dozvíte?

Během roku 2016 jsem se rozhodla vytvořit knihu, která na našem trhu v tak rozsáhlé podobě chyběla. Skládanku ženských příběhů a zkušeností s hormonální antikoncepcí a bez ní. Kniha má v sobě ale daleko více. Jaké poklady ukrývá?

 • Jak je možné během jednoho roku dokonale poznat svůj ženský cyklus.

 • Dozvíte se, proč spousta žen stále ještě nezná pro sebe přijatelnou jinou možnost než užívání hormonální antikoncepce.

 • Zjistíte, jaké pozadí se za hormonální antikoncepcí skrývá.

 • Co prožívá nespočet dívek i dospělých žen během menstruace a jak se k ní staví.

 • Jak ženské tělo může na dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce působit.

 • Proč se o zdravých a přirozených alternativách antikoncepce běžně nemluví.

 • Jaké další možnosti antikoncepce existují.

 • Ve druhé polovině knihy objevíte rozhovory s: MUDr. Barborou Müllerovou, PharmDr. Margit Slimákovou, Mgr. et Mgr. Liliou Khousnoutdinovou, MUDr. Ludmilou Lázničkovou, MUDr. Helenou Máslovou, 2 farmaceutkami z prostředí lékáren, Terezou Tarou.

Musím se přiznat

Kdyby se mně samotné do rukou dostalo tolik svědectví a prožitků žen navíc s podporou v odborné oblasti, neváhala bych. Jenže v 16 letech mnoho dívek prostě neví a jiné možnosti neznají nebo jim nevěří. 

Nejprve jsem si neuvědomovala, že i taková malá pilulka mě dokáže ovlivnit. Zjistila jsem to až s odstupem času. A taky, jak je těžké to vůbec někomu vysvětlit. Začala jsem u sebe. Pomalu, postupně a najednou se kolem mne začali objevovat lidi, kteří mě podpořili. Partner, rodina, přátelé i odborníci. Svou změnou jsem dokázala více než jen pouhou diskuzí. Postupně zjišťuji, že jedině náš přístup je tou inspirací a změnou pro celou společnost. A ve sdílení prožitků je obrovská síla!

Z pohledu čtenářek:

Jsem moc moc ráda, že vznikla tato kniha. Pro někoho možná nebude pozitivní. V mnoha ohledech je varovná. A přesto je zásadní. Měly by ji číst dívky ještě na základní škole. Měly by ji číst jejich maminky, aby své dcery dokázaly v citlivém období dospívání a první menstruace a prvního milování správně vést. A měli by ji číst muži, aby pochopili, jaké důsledky hormonální antikoncepce má na život žen – a následně i na život jejich mužů… A hlavně! Tuto knihu si pak nenechejte ve své knihovně, ale pošlete ji dál!
Dana-Sofie Šlancarovázakladatelka projektu Cyklická žena®
I když v ČR počet uživatelek HA poslední roky klesá a o její škodlivosti se víc a víc mluví, pořád je ještě dost žen, které z různých důvodů prášky zobou. Osobní příběhy jsou odpradávna jedním z nejlepších způsobů, jak se dotknout lidského srdce. Adéla takové příběhy žen a jejich zkušeností s HA posbírala a krom toho je doplnila i o pohled odborníků. Knížka je skvělé ujištění, že když vám vaše tělo něco říká, měli byste ho poslechnout.
Veronika HurdováKrkavčí matka, www.krkavcimatka.cz
Svědectví pro potěchu a povzbuzení: Přišla mi do gynekologické ambulance paní, které „na hlavu spadla kniha Život bez HA“. Takto se mi uvedla, pak vysvětlila, že se v knihkupectví už natahovala do poličky pro vybranou knížku, když se jí náhle na hlavu sesypala další. Neváhala, otevřela, zakoupila, pročetla – a už nechce hormonální antikoncepci užívat – ani jeden den navíc! (A proto přišla do CENAP, kde se HA nepředepisuje – ani náhodou…)
MUDr. Ludmila Lázničkovágynekoložka, CENAP
Knížka je skvělá, mám ráda tento příběhový formát a oceňuji i vstupy odborníků. Nejvíc mi pomohla ohledně informací o symptotermální metodě. Používala jsem Ladycomp, ale nedokážu úplně důvěřovat počítači a STM mi přijde jako ta správná cesta, ještě jsem se do ní nepustila, ale těším se. 🙂
Lucie Kubelíkováčtenářka, www.luciekubelikova.cz
Jsem nadšená, četla jsem ji jedním dechem. Silné příběhy žen. Vyjádření odborníků k dané problematice. Líbí se mi, že kniha podává ucelený pohled na dané téma. Myslím, že tuto knihu by měla mít v knihovně každá žena.
Jitka Blábolilovácelostní gynekologie a porodnictví

Buďte v oblasti antikoncepce zběhlí nebo jděte metodou pokus omyl samostatně.

V tomto případě budete ochuzení o:

 

 • 46 rozmanitých intimních příběhů žen
 • 8 rozhovorů s odborníky
 • doporučení, co dělat po vysazení HA
 • podpůrnou skupinu stejně naladěných i zkušených žen
 • poukazy na skvělé kurzy a přirozené metody antikoncepce
 • mou konzultaci

Skutečná hodnota knihy i se všemi bonusy je nevyčíslitená. Jedná se o zkušenosti, které za peníze nevyměníte. Ulehčí vám spoustu času, hledání v diskuzích a debatách, jestli je hormonální antikoncepce to pravé nebo existují i jiné přirozenější formy.

I přesto si knihy cením na 359,- Kč včetně poštovného.


V rámci narozeninové akce knihu nabízím za 333 Kč,- včetně poštovného. Rozhodla jsem se také, že pro skutečné zájemkyně o své zdraví a rozhled v oblasti antikoncepce pro prvních 20 kupujících otevřu svou náruč ve formě skypové nebo osobní konzultace v Praze v hodnotě 200,- Kč/hodinu a obdrží navíc bylinkový dáreček od naší podporovatelky Jany Urbánkové. Kniha v této podobě bude navíc i bez poštovného za symbolickou cenu 499,- Kč (včetně 200,-Kč/h konzultace).


Knihu zabývající se intimními sděleními i názory odborníků v oblasti antikoncepce navíc s podporou na Facebooku nebo osobně v takto ucelené podobě zatím neseženete. Nehraji si na konkurenci, ale spolupracuji. A to je ten poklad, který Život bez hormonální antikoncepce předává už 2. rokem dál.


„Adél,  já Ti taky moc a moc děkuji že děláš to, co děláš. Protože to smysl má obrovský. Škoda, žes tu nebyla se svojí knihou už daleko dřív... 🙂 Čeká mě obrovský výlet do neznáma. Rozhodla jsem se začít objevovat sama sebe, svoji ženskost a naučit se vnímat své tělo. Je mi jasné, že to bude hodně dlouhá a možná i trnitá cesta, jsem připravena na nejhorší, ale počítám samozřejmě s tím lepším (abeceda má sice dost písmenek, ale Vesmír nabízí neomezené možnosti). Sama sobě jsem slíbila, že celou svoji cestu zdokumentuji, budu si psát, jak se každý den cítím, co se odehrává v mém těle i psychice, jak se můj život proměňuje, co se děje a jak tu změnu vnímá a přijímá okolí. (Vzhůru zpátky do puberty!) :-)“
Čtenářka Lenka

O Životě bez hormonální antikoncepce se dočtete na blogu:

Mohly jsme se vidět také na webinářích:

Oslavte s námi 1. rok

Života bez hormonální antikoncepce

v těchto variantách: 

Kniha ve vymazlené tištěné podobě 

333 Kč

+ 60 Kč poštovné

Kniha + konzultace + bylinková směs pro ženy 

499 Kč

+ 60 Kč poštovné

! Pouze pro 20 opravdových zájemců !

Pozor, časově omezená akce! Pouze do vypršení limitu.

Co se v knize dozvíte?

Během roku 2016 jsem se rozhodla vytvořit knihu, která na našem trhu v tak rozsáhlé podobě chyběla. Skládanku ženských příběhů a zkušeností s hormonální antikoncepcí a bez ní. Kniha má v sobě ale daleko více. Jaké poklady ukrývá?

 • Jak je možné během jednoho roku dokonale poznat svůj ženský cyklus.

 • Dozvíte se, proč spousta žen stále ještě nezná pro sebe přijatelnou jinou možnost než užívání hormonální antikoncepce.

 • Zjistíte, jaké pozadí se za hormonální antikoncepcí skrývá.

 • Co prožívá nespočet dívek i dospělých žen během menstruace a jak se k ní staví.

 • Jak ženské tělo může na dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce působit.

 • Proč se o zdravých a přirozených alternativách antikoncepce běžně nemluví.

 • Jaké další možnosti antikoncepce existují.

 • Ve druhé polovině knihy objevíte rozhovory s: MUDr. Barborou Müllerovou, PharmDr. Margit Slimákovou, Mgr. et Mgr. Liliou Khousnoutdinovou, MUDr. Ludmilou Lázničkovou, MUDr. Helenou Máslovou, 2 farmaceutkami z prostředí lékáren, Terezou Tarou.

To ale není vše!

Uvnitř knihy objevíte nejen doporučení a návody na zdravou antikoncepci, ale i

 

DÁRKY PŘÍMO OD AUTOREK!

V tištěné knize navíc objevíte:

 • Dárkový slevový poukaz na produkty a služby Dagmar Kožinové.

  Více zde.

 • Dárkový slevový poukaz od manželů Matějkových na knihy Divoká kuchařka a Zelené smoothie.

  Více zde.

 • Dárkový slevový poukaz od Kateřiny Juřenčákové na online kurz Přirozená antikoncepce.

  Více zde.

 • Slevu na produkty z brněnského centra Mandala od Zuzany Řezáčové Lukáškové.

  Více zde.

 • Slevu na E-book od MUDr. Barbory Müllerové Jak se detoxikovat a zdravě žít.

  Více zde.

Co vzkazují hlavní autorky knihy?

Petra Celbová

„Život s hormonální antikoncepcí Ti vyhovuje? A zkoušela jsi žít i bez ní? Jestli ne, doufám, že tě tato kniha namotivuje to vyzkoušet, a že za to ve výsledku budeš vděčná.“

Radka Liďáková

„Seber odvahu poznat svou ženskost bez závoje umělých hormonů. Dovol si rozkvést v celé kráse, kterou Ti tvůj cyklus poskytuje.“
„Na svých kurzech hormonální jógy se setkávám s mnoha ženami, které z důvodu dlouhodobého užívání hormonální antikoncepce nemají dar menstruace a plodnosti. Berme každý příchod přirozené menstruace jako posvátný okamžik a uctívejme své tělo jako chrám.“
„Od vícero žen jsem měla ohlas, že po vysazení HA je začalo milování mnohem více bavit, začaly si ho konečně užívat. Tak přeji všem ženám mnoho radosti i bez HA a hlavně pevné zdraví!“
„Život bez hormonální antikoncepce je život v plnosti našeho posvátného ženství. Plodnost je dar, velká síla, kterou se můžeme naučit využívat ve svůj prospěch a prospěch celé společnosti. Tato cesta nemusí být lehká, ale určitě je léčivá.“
„Užíváš hormonální antikoncepci a nemáš problém? Začti se prosím do knihy a dovol jí, aby Ti otevřela oči. Netýká se to jen Tebe a Tvé plodnosti. Jak to? Odpověď je uvnitř, napsaná na řádcích i mezi řádky. “

Dopřeji si Život bez hormonální antikoncepce

Pouze do vypršení času, tj. do 6. 7. do 20:00!

kniha ve vymazlené tištěné podobě 

333 Kč

+ 60 Kč poštovné

Sama jsem si zkušeností s hormonální antikoncepcí prošla. Bylo to dlouhých 6 let v nevědomosti, odtržení od svého těla a prožívání sexuálního dospívání v radosti. Nevěděla jsem, co to je, být sebevědomá a stát si za svým přesvědčením. Jak komunikovat s partnerem o metodě antikoncepce, která by nám oběma vyhovovala. Poznala jsem ale úžasnou skupinu lidí, mnozí z nich otiskli svůj příběh nebo odborný pohled na přirozené metody antikoncepce do knihy Život bez hormonální antikoncepce. Takto vědomě žiji i s tou pravou metodou antikoncepce přes 2 roky a neměnila bych. Inspirovala jsem už více než 600 čtenářek/čtenářů najít si tu svou. Ušetřete si čas i peníze a poznejte jak skvělé je, žít, milovat naplno bez polykání pilulek.

„Nevadí mi žít v mužském světě, pokud v něm mohu být ženou.“

Marilyn Monroe