Vítejte! Jsem skutečně ráda, že vás zajímá zákulisí Života bez hormonální antikoncepce. 🙏🏼

Jsem člověk povídavý a družný, a tak vám ráda poodkryji zákuli i to, jak vzniknul. ✌🏼

Pusťme se tedy do vyprávění! 😊

Píše se začátek roku 2016 a mě začíná pořádně svrbět tvůrčí svědomí. 

Tento rok si říká o realizaci něčeho, co se mi odkrývá úplně "náhodou" a svým tématem i úplně "nahou". 🤫

Sedám tak jeden den k internetu a na Facebooku objevím skupinu Přirozená antikoncepce, kterou i teď vřele doporučuji! Narazím tam na několik žen, které řeší, jakou antikoncepci zvolí a ptají se ostatních na hormonální.

A v tom přijde záblesk s čistého nitra. Vždyť já s ní mám tak bohaté zkušenosti! Sama jsem se po jejím vysazení nějakou dobu vzpamatovávala a jak jsem už několik let naprosto spokojená bez ní! 🙀

"Adél, Ty máš v tomto co říci! A víš, že nejen Ty! Už bylo dost zamlžování ohledně antikoncepce a ničení si zdraví, existují další metody stejně spolehlivé a zdravější! Tak co sesbírat příběhy těch, které jsou na tom podobně jako Ty? Něco takové u nás přeci ještě neexistuje a jak by to mohlo ukázat cestu i dalším ženám a co teprve dospívajícím slečnám!" 

A pak to začalo...Rok 2016 vnímám jako velký příval nápadů, energie a prostoru pro realizaci. 🌟

Začala jsem sbírat příběhy těchto žen. Krásně mi k tomu pomohla FB skupina Život bez HA, kterou jsem ke knize sestavila. Plnila se příběhy, ženy chtěly otevřeně mluvit, sdílet! Postupně se také ukazovala podoba knihy a já k její tvorbě přizvala ještě odborníky z řad lékařů, farmaceutů a ženského zdraví. 

Na jaře v roce 2017 tak dostala podobu knihy členěná do dvou základní sekcí: Příběhy a Doporučení odborníků

Krásně se mi to začalo skládat. Ale nebylo to zadarmo, to ani náhodou. 

Než taková kniha vznikla, bylo zapotřebí toho spoustu kolem ní zařídit. Organizovat skupinku, založit web, vymyslet systém, jak se kniha dostane k čtenářům a vše konzultovat s autory knihy. Ještě, že nadšení nezná hranic ani překážek, jsem si jistá, že by tak spousta projektů skončila,  než by začala. Díky Bohu za to, že bezhlavé nadšení existuje! 

Ale to se samo s sebou neobejde bez přešlapů a poučení. O finanční stránce vám raději napíšu někdy jindy. 😊

Nakonec kniha úspěšně vznikla za mé finanční podpory na začátku léta 2017. 📙 Dostala krásně oranžovou podobu, plnou energie a životních zkušeností! 

Poznala jsem díky její tvorbě velmi přátelské ženy i muže, krásné spolupráce i ty, ze kterých jsem se toho hodně naučila. Ne vždy je dobré dát na své nadšení a do všeho vstupovat spontánně, tak jak jsme my "štíři" zvyklí. 

Každopádně se toho během jednoho roku událo tolik, že pak nutně musela pokračovat fáze útlumu a otázky:

Co teď dál? 🤔

Kniha se postupně začala prodávat i bez nějaké reklamní propagace. Našla si své první čtenáře. 

Projekt Život bez hormonální antikoncepce mi ale nedal spát. Říkala jsem si, co teď? Co dál? Kniha je tady, jak ji ale dostat k něm, co ji opravdu potřebují a doplnit ještě dalšími nehormonálními metodami antikoncepce? Blíže je popsat a detailněji předat? 🤗

A tak začala vznikat další spolupráce. To bych nebyla já, abych neotevírala další příležitosti. 😁

Spolu s Katkou Makrlíkovou, Katkou Juřenčákovou, Hankou Přikrylovou a Věrkou Pospíšilovou jsme založily spolek Nehormonálka.cz, který nabízí poradenství v oblasti antikoncepce. Fungujeme zatím nejvíce online a seznamujeme ženy i muže s metodami antikoncepce, ženským i mužským zdravím ve FB skupince, kterou jsme přejmenovaly na Nehormonálka.cz aneb žijeme bez HA. Ano, tu původní, která sloužila ke sběru příběhů. 😎

A jedeme dál...💃🏼

Nevím, kam nás to nasměruje, jestli to stále bude hlavně ohledně antikoncepce nebo i dalších témat. To ukáže čas. 

Každopádně jsem moc vděčná, že Život bez hormonální antikoncepce přináší skutečně to, proč vznikl. Ukazuje další možnosti nejen v oblasti antikoncepce, podporuje zdraví a propojuje ženy i muže! 💑

Přidejte se k nám ve skupince Nehormonálka.cz aneb žijeme bez HA a dejte tak svému Životu bez HA jasnou podobu. 

Těším se na Vás! 🙋🏼

Adéla Kazdová (Nováková)