Adéla Nováková

To bylo tak 🙂

Od začátku roku 2016, měla Adéla neustále nutkání „něco vlastního“ vytvořit. V roce 2015 rozjela s kamarádkou projekt Plánuj srdcem, jehož výsledkem měl být Diář pro ženy, plný autentických příběhů, zkušeností, krásných ilustrací a trošku něčeho tajuplného. A znáte to. 🙂

Když se něco nemá podařit, ještě to není ono, tak ono to bez zapálenosti a akcí obou nevznikne jen tak. A tak projekt mezi tím usnul a čas běžel dál.

Jenže jí to nedalo. Tvorba, zapálenost ji najednou opět jako múza políbila v místě, pro ni tak neoblíbeném – na pojízdném schodišti v metru. 🙂 Moc dobře si to vybavuje. Jaro se začínalo hlásit o slovo, březen byl v plném rozpuku a najednou jí to došlo. Den předtím se dostala do hodně zajímavé skupiny na facebooku Přirozená antikoncepce. Jedna z mnoha žen zde řešila, zda vysadit HA či nikoli. To jí naprosto vystřízlivělo. Sama s ní má zkušenosti a nyní jasně ví, že by se do ní už nikdy nepustila. A měla tisíc důvodů psát proč. A sdílet proč. Tím spíše jí rozčilovalo, kolik žen i v jejím okolí stále ještě nevidí jinou možnost, jak život skutečně naplno užívat! A jak si ničí nejen zdraví, ale i svou budoucnost a kdyby jen svou… Stále pár kamarádek nezná jinou možnost, než tu nejpohodlnější.

A to jí nakoplo. Jakou metodu zvolit, ať jí to skutečně nejen Ti nejbližší uvěří? Jak inspirovat a motivovat k přirozenému životu? Přece sdílením! Zkušeností zkušenějších, moudřejších a poučenějších. Těch, kteří na to přišli už před nimi.

A tak se pustila do sběru příběhů, horlivé komunikaci, založení facebookové skupiny Život bez HA a už to jelo.

Ženy se začaly hlásit. Chtěly najednou nechat mluvit zkušenost, leckdy těžce nabitou, leckdy poučující a odrazovou, která je toho hodně naučila.

Díky přátelskému přístupu a otevřenosti, se k ní postupně začali přidávat lidi, kteří jí nasměrovali až na tištěnou podobu knihy.

Ona sama se toho spoustu naučila a stále učí, taková tvorba knihy je nikdy nekončící proces, která vás rozhodně nenudí. 🙂

Blíží se podzim. Je až neuvěřitelné, kolik se toho za těch pár měsíců událo. Kolik lidí se k ní přidalo, chce sdílet nejen své zkušenosti a poznatky, ale také nabité informace a pomoc s tvorbou a propagací knihy.

Postupně tak vzniká nehormonální miminko, počato zcela neplánovaně. Zcela spontánně v tom neplodnějším období – na jaře. 🙂 S termínem narození květen 2017! 🙂

No, možná bude trošku přenošené, ale zdravé a plné síly, pustit se do světa! Zatím mu přejte pevné zdraví, trpělivost stvořitelů a také budoucích čtenářů. 🙂 Už teď se na Vás těší!!!

Věta Pospíšilová

Poradenství a vzdělávání v oblasti intimity, sexuality a práce s tělem. Smyslem mé práce je vědomá kultivace radosti, lehkosti a bezpečí v těle. Pomáhám ženám žít jejich "ženské štěstí" a rozvíjet úctu, důvěru a respekt k prožitkům těla, duše i ducha. Kromě vlastní intuice využívám i další užitečné techniky (metody sexuologické práce s tělem, psychologie, východní filozofii aj.). 

Profil lektora